zamów już dziś

W poprzednich wpisach pisałam o tym, co sprawiło, że napisałam książkę o głosie oraz co na jej temat sądzą lekarze foniatrzy. W tym artykule podzielę się z Wami pytaniami, które najczęściej od Was dostaję odnośnie książki i kursu online “Głos jak dzwon”.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

1. Jakie wykształcenie ma autorka? Czy jest logopedą, foniatrą lub pedagogiem śpiewu?

  • Z wykształcenia jestem logopedą (studia licencjackie i magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, studia podyplomowe – Kształcenie Głosu i Mowy, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie).
  • Oprócz studiów – wiedzę o głosie zdobywałam na licznych kursach, szkoleniach i konferencjach prowadzonych przez polskich oraz zagranicznych wykładowców (np. Techniki emisji głosu – Polskie Towarzystwo Audiologiczne i Foniatryczne, Metoda rehabilitacji głosu Lax Vox – Ilter Denizoglu, Kinesiotaping w logopedii – Esther de Ru, Terapia manualna stawu skroniowo-żuchwowego – Rainer Schwarz, Pacific Voice Conference).
  • Doświadczenie zawodowe zdobywałam w warszawskich placówkach medycznych z osobami, które chciały poprawić swój głos, a także w ośrodkach skierowanych do wokalistów oraz osób zainteresowanych kształceniem głosu.
    Ukończyłam I stopień szkoły muzycznej w grze na skrzypcach, uczęszczałam na indywidualne lekcje śpiewu oraz śpiewałam w chórze Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

2. Czy książka jest poradnikiem dla osób pracujących głosem, np. aktorów,nauczycieli, prelegentów,spikerów? Czy zawiera informacje jak dbać o głos i poprawić emisję głosu?

Zdecydowanie tak. Program ćwiczeń, który opisuję jest przeznaczony dla osób, które chcą ‘poprawić’ swój głos i efektywniej go wykorzystywać. Celem książki jest zwiększenie świadomości głosu, poznanie skutecznych ćwiczeń emisji głosu i zapobieganie problemom głosowym w przyszłości.

Książka przyda się szczególnie tym, którzy mówią przez wiele godzin dziennie. Takie osoby są bardziej narażone na problemy z głosem. Z książki skorzystają nauczyciele, wykładowcy, przedstawiciele handlowi, konsultanci, sprzedawcy, księża, logopedzi, prawnicy, youtuberzy, mówcy, instruktorzy fitness, trenerzy sportowi, aktorzy oraz przedstawiciele innych zawodów, które wymagają wzmożonego wysiłku głosowego.

Książka pomoże również czytelnikom, których głos szybko się męczy. Jeśli po mówieniu dokucza Ci chrypka, masz uczucie guli w gardle lub doskwiera Ci ból mięśni gardła i krtani to potrzebujesz tej książki. Osoby, które mają piskliwy, cichy lub osłabiony głos również skorzystają na tej lekturze.

3. Pracuję głosem i widzę, że często mi się męczy… Chcę to zmienić. Czy Pani książka i kurs mi w tym pomogą?

Zapewniam, że ćwiczenia z książki i kursu online pomogą uporać się z szybką męczliwością głosu. Jeśli ćwiczenia będą codziennie wykonywane wg zaleceń w książce/kursie, to gwarantuję to w 100%. Jeśli klient będzie regularnie ćwiczył, a mimo to uzna, że nie ma poprawy, to śmiało można zwrócić książkę/kurs w ciągu 30 dni od zakupu! ?

4. Czy Pani książka pomaga, aby ładniej śpiewać?

Owszem, książka może być przydatna dla wokalistów – szczególnie początkujących. Jednak to nie jest książka o śpiewie. “Głos jak dzwon” napisałam z myślą o osobach, które mówią przez wiele godzin dziennie lub skarżą się na problemy z głosem z różnych przyczyn. Wobec tego nie ma w niej ćwiczeń wokalnych, nut, melodii. Mimo to wokaliści mogą z niej wyciągnąć wiele ciekawych informacji.

5. Jakim językiem jest napisana książka?

Książka jest napisana prostym i zrozumiałym dla każdego językiem. Nie ma w niej fachowych, specjalistycznych pojęć. Przedstawiam w niej konkretne informacje dotyczące głosu i skuteczne ćwiczenia – oparte na najnowszej literaturze naukowej oraz doświadczeniu w pracy z pacjentami, którzy mieli problemy z głosem lub chcieli go poprawić.

6. Trochę się jąkam. Czy zrealizowanie materiału z Twojej książki będzie mi w stanie pomóc?

Książka nie zawiera informacji na temat jąkania. Jest to książka przeznaczona dla osób, które chcą poprawić brzmienie swojego głosu lub mają problem z głosem (zaburzenia głosu).

7. Czy Twoja książka jest dostępna w formie ebooka?

Na chwilę obecną książka jest dostępna tylko w formie papierowej.

8. Jaka jest przewaga Twojego kursu online nad książką?

Kurs online “Głos jak dzwon” zawiera filmy, na których pokazuję ćwiczenia oraz wideo-animacje, podczas których wyjaśniam jaki sens (cel) mają ćwiczenia. Główną zaletą jest forma przekazu. Osobom, które szukają wygodnej formy oraz chcą zaoszczędzić czas i mieć pewność jak wykonywać ćwiczenia – polecam kurs. Uczestnicy kursu otrzymują dostęp do materiałów najpóźniej drugiego dnia po zakupie i mogą się ze mną kontaktować w razie jakichkolwiek pytań związanych z głosem/kursem.

9. Na jakiej zasadzie otrzymuje się dostęp do kursu online?

Klient otrzymuje hasło i login do logowania się na platformę kursu (na stronie www.vox-ana.pl w prawym górnym rogu jest zakładka “zaloguj” i tam wpisuje się dane do logowania). Kurs składa się z 12 lekcji – są to krótkie, bardzo konkretne lekcje, łatwo je przerobić, bo nie ma nadmiaru ćwiczeń. Najlepiej wybrać sobie 2 luźniejsze dni w tygodniu na zapoznanie się z nową lekcją – np. poniedziałek i czwartek i wtedy przerobienie całego kursu zajmie 6 tygodni. Dodatkowo, żeby odnieść jak najlepsze rezultaty należy 10-15 minut dziennie ćwiczyć. Ćwiczenia są łatwe do wykonania i zapamiętania, większość z nich (od lekcji 4 do 12) można wykonywać przy okazji innych obowiązków, np. jazdy samochodem lub sprzątania. W razie jakichkolwiek pytań związanych z kursem można się ze mną kontaktować na grupie na facebooku, na messengerze lub przez maila, odpowiadam zwykle tego samego dnia. ? Dostęp do kursu jest na rok.

10. Ile kosztują książka i kurs? Gdzie to kupić?

Książkę oraz kurs można zakupić na tej stronie. Książka ma stałą cenę 57 zł. Pakiet, czyli kurs + książka jest obecnie (sierpień 2020) w promocji i kosztuje 397 już z przesyłką. Dostawa kurierem Pocztex 48. Przesyłki są nadawane w ciągu 2-3 dni od zamówienia. Jeżeli chcesz odebrać przesyłkę w punkcie – napisz do mnie wiadomość (info@vox-ana.pl).

 

Tutaj przeczytasz o tym, dlaczego napisałam książkę o głosie. Natomiast tutaj poznasz cenione opinie lekarzy foniatrów. W kolejnym wpisie podzielę się opiniami czytelników książki.

zamów już dziś